ثبت مشاور

نگاهی بر کتاب لطفا به من نگویید مانولیتو

تاریخ : 1396.04.10
نویسنده : Booklib
نظرات : 0

کتابخانه : کتاب «لطفا به من نگویید مانولیتو» نوشته الویرا لیندو با ترجمه سعید متین، از سوی نشر چکه برای نوجوانان منتشر شد.

 

مانولیتو

 

این کتاب، روایت جالبی از روزگار کودکی و نوجوانی مانولیتو، شخصیت اصلی و راوی داستان است که پس از ۱۰ سال با داستان‌ها و روایت‌های جدید خود برگشته؛ در واقع این کتاب، ادامه کتاب «مانولیتو گافوتاس» معروف است. آن زمان مانولیتو، کودک بود و حالا به نوجوانی رسیده است.

در صفحات این اثر جدید، همه شخصیت‌هایی که به مجموعه رنگ و بوی خاصی بخشیده بودند، چون مادر، پدر، پدر بزرگ، خواهر و برادر کوچک مانولیتو و خانم معلم. حتی گوش گنده و قلدر محله هم حضور دارند.

 این کتاب برنده جایزه ملی ادبیات کودک و نوجوان اسپانیا شده و در آن، اتفاق خارق العاده‌ای نمی‌افتد اما نوع نگاه مانولیتو به دنیا و نوع روایتی که از اطرافیانش دارد، کتاب را هم خواندنی و هم خنده‌دار کرده است و طنز پرقدرتی خواننده را وادار به دنبال کردن ماجراهای مانولیتو می‌کند.

برادر کوچک‌تر، ورود خواهر تازه وارد کوچک، مادر، پدر، پدربزرگ، معلم و آدم‌هایی که این بچه از آنها می‌گوید، هم صریح است و هم جالب و مهم‌ترین ویژگی این کتاب یعنی لحن روایی فوق العاده آن را برجسته می‌کند و جهان ما را از زاویه دید دیگری به نمایش می‌گذارد.

این کتاب با تعریف‌های پسربچه راوی داستان از آدم‌های دور و برش شروع می‌شود و اما روایت مانولیتو در فصل دوم معطوف می‌شود به ماجراهای به دنیا آمدن خواهر کوچک ترش و تعاملی که او با خواهر و برادر کوچکش، معلمش، دوستان و همسایه‌ها دارد.

کتاب «لطفا به من نگویید مانولیتو» را انتشارات چکه با ترجمه سعید متین در ۱۴۴ صفحه مصور با قیمت ۷ هزار تومان با خرید حق کپی رایت منتشر کرده است.

 

 

 

 

 

 

مهر


فیلم و سریال تصادفی


کلید واژه ها :
ترجمه کتاب
دسته بندی :  کتاب خارجی

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا