تبلیغ شما اینجا نیست!
» » همه چیز درباره باغ کتاب

همه چیز درباره باغ کتاب

تاریخ : 1396.04.13
نویسنده : modiriat
نظرات : 0
بازدیدها : 842

کتابخانه :  درهای باغ کتاب تهران به عنوان بزرگترین پردیس فرهنگی کشور به روی شهروندان تهرانی گشوده شد تا گشایشی تازه در فرهنگ کتابخوانی و فصلی جدید در ارتقای فضاهای فرهنگی در پایتخت را رقم بزند، باغ کتابی که مساحت آن برابر 3 ابرکتابفروشی جهان است.

 

باغ کتاب

 

 

نکته اول: باغ کتاب تهران با مساحت حدود 70 هزار مترمربع در شمال اراضی عباس آباد و در حاشیه بزرگراه حقانی قرار دارد.

نکته دوم: بزرگترین کتابفروشی جهان در دو بخش کودک و بزرگسال با 25 هزار مترمربع زیربنا در باغ کتاب تهران قرار دارد که 400 هزار عنوان کتاب در آن عرضه شده است.

نکته سوم: پردیس بزرگ علمی کودک و نوجوان با وسعت 12 هزار مترمربع به عنوان یک شهربازی علمی دو بخش کودک و نوجوان در باغ کتاب تهران واقع شده است.

نکته چهارم: بزرگترین گالری هنری کشور با مساحت 1700 متر مربع به عنوان فضایی برای عرضه آثار هنری از جمله نقاشی و هنرهای تجسمی در باغ کتاب تهران در نظر گرفته شده است.

نکته پنجم: همه این فضاهای فاخر در دل باغی بزرگ و در میان فضای سبز اراضی عباس آباد پیش بینی شده و مراجعه کنندگان با قدم زدن در این فضاهای مفرح و جذاب می‌توانند از مکان‌های مذکور دیدن کنند.

نکته ششم: احداث باغ کتاب تهران سال 1383 در قالب محل دائمی نمایشگاه کتاب تهران مطرح شد و در دوره اخیر مدیریت شهری گشایش یافته است.

نکته هفتم: باغ کتاب تهران در مجاورت فرهنگستان زبان و ادب فارسی، کتابخانه ملی ایران و باغ موزه دفاع مقدس قرار گرفته و یک مجموعه عظیم فرهنگی را شکل داده است.

نکته هشتم: روی بام کتابفروشی باغ کتاب تهران، 25 هزار مترمربع فضا پیش بینی شده و  علاوه بر بام سبز، 20 هزار مترمربع سبز نیز در محوطه این باغ پیش بینی شده است.

نکته نهم: یکی از متفاوت ترین بخش‌های باغ کتاب تهران، باشگاه رباتیک است که اعضای این باشگاه می‌توانند دوره‌های تخصصی هوش مصنوعی آن بگذرانند و اطلاعات خودرا با سایر اعضا در این باشگاه و باشگاه‌های مشابه در اقصی نقاط جهان به اشتراک بگذارند.

نکته دهم: باغ کتاب تهران در 4 بلوک اصلی طراحی و تفکیک شده است. بلوک A شامل فروشگاه دائمی و موضوعی کتاب است، بلوک B مشتمل بر گذر فرهنگ است که ورودی‌های اصلی، دالان شگفت انگیز و انبار در آن قرار دارد، بلوک C شامل آمفی تئاتر روباز، آمفی تئاتر اصلی، نگارخانه و فروشگاه محصولات فرهنگی است و بلوک D نیز مشتمل بر نمایشگاه تخصصی، سالن کودک و نوجوان و کارگاه‌های کودکان و نوجوانان است.

نکته یازدهم: علاوه بر 4 بلوک اصلی باغ کتاب تهران، این پردیس فرهنگی شامل استریو، بلوار، نمازخانه، رستوران و دریاچه است.

نکته دوازدهم: در حال حاضر بزرگترین کتاب فروشی جهان شعبه اصلی فروشگاه بارنز و نوبل در نیویورک با مساحت 14300 مترمربع است و بعد از آن به ترتیب کتابفروشی پاول در پورتلند آمریکا با مساحت 6300 مترمربع و کتابفروشی استرند با مساحت 5 هزار مترمربع در نیویورک قرار دارند. جالب این است که کتابفروشی باغ کتاب تهران با 25 هزار مترمربع مساحت با مجموع مساحت کتابفروشی‌های اول، دوم و  سوم جهان برابری می‌کند و به عبارتی، وسعت باغ کتاب تهران معادل مساحت مجموع سه کتابفروشی بزرگترین جهان است.

نکته آخر: باغ کتاب تهران از 10 صبح تا 10 شب باز است و علاقه مندان می‌توانند با استفاده از خط یک مترو به ایستگاه متروی حقانی آمده و از آنجا با خودروهایی که در نظر گرفته شده به باغ کتاب تهران منتقل شوند.

 

 

 

 

 

بی باک

کلید واژه ها :
بزرگترین کتابفروشی
دسته بندی :  اخبار داغ

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا